designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_4198aDesignovou stěnu tvoří spojení dvou pokrokových výrobků:

sádrokartonové příčky Rigips opláštěné deskami Habito a dveří se skrytou zárubní Sapeli.

 

 

 

Video - montáž designové stěny

 

designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_3404Sádrokartonová deska Habito díky své pevnosti a tuhosti umožňuje bezproblémové opláštění dveřní zárubně pro skrytou montáž, přičemž běžný sádrokarton by pro takovou aplikaci nebyl dostatečně spolehlivým řešením.

 

designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_4226Skrytá zárubeň a dveřní křídlo Sapeli je ústředním motivem designové příčky. Toto důmyslné řešení se skládá z aluminiového zárubňového profilu AKTIVE 2515, který je určen pro skrytou montáž do sádrokartonového ostění, a dveřního křídla se speciálním provedením dveřních závěsů.

 

designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_3596Dlouhodobou životnost a vysokou míru estetiky zajistí designové stěně Habito i použití speciální pásky pro ošetření rohů a koutů – pásky EasyFlex PRO, která dokonale ochrání i nadměrně exponované ostění skryté zárubně. Zejména v ostění skryté zárubně Sapeli je vysokámechanická odolnost takt o provedených nároží nutností.

 
designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_3536Použití sádrového tmelu Rifino TOP je podmínkou pro maximální hladkost stěn, která je v případě designové stěny Habito definována stupněm k vality minimálně Q3. Tmel Rifino TOP také umožní provádět tmelení designové stěny Habito bez potřeby brousit tmelené plochy a penetrovat povrch před aplikací finální po vrchové úpravy.

 
designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_3701Dokonale hladký povrch stěn dosažený kombinací desky Habito a sádrového tmelu Rifino TOP je skvělý základ pro libovolnou povrchovou úpravu. Tento interiér dotvořily elegantní sklovláknité tapety přírodních barev značky Novelio Nature (www.novelionature.com ).

 

designova_pricka_foto_(c)_tomas_maly_MG_4150Užitné vlastnosti designové stěny Habito podtrhuje snadnost kotvení běžnými vruty o průměru 5 mm bez předvrtání a bez hmoždinek.

 

 

 

Kup Habito v e-shopu

Centrum technické
podpory Rigips

724 600 800 (Po-Čt 8:00-16:30, Pá 8:00-15:00)